NÁŠ PŘÍBĚH

Pražíme s láskou

Na podzim roku 2012 jsme upražili naši první dvoukilovou várku kávy v Husově ulici v Prachaticích. V této době již plně probíhala rekonstrukce prostor historického domu v Poštovní ulici, známého jako Rybárna, kde byla v únoru 2014 otevřena Kavárna Nebe.

V krásném moderním prostředí je servírována naše originální kávová směs Ametyst 100% arabika a zároveň kavárna nabízí prodej všech našich kávových produktů.

Rok 2017 je pro náš podnikatelský záměr zlomový. Pořízením nové pražičky od renomovaného výrobce jsme se strojovým parkem posunuli do nejvyšší úrovně zpracování zelené kávy. Špičkový hardware, kvalitní vstupní surovina a péče našeho pražiče je předpokladem pro vytvoření vynikající kávy.

Jsme NEBE-SKY. Jihočeská pražírna s devítiletou tradicí. Lidé, kteří milují kávu a které tato vášeň spojila. Od sbírání a sdílení informací o kávě jsme se dostali až k její samotné výrobě.

Děláme kávu pro Vás. Nejdůležitější pro nás je, abychom Vám nabídli to nejlepší co umíme. Záleží nám na kvalitě. Záleží nám na všech detailech. Každým kouskem naší poctivé práce skládáme střípky do mozaiky konečného produktu. S naším produktem musíme být sami spokojeni, abychom Vám jej byli schopni nabídnout. A vaše spokojenost je to, co naší práci dává smysl a co nám dělá tu největší radost.

— PROČ NEBE-SKY —

KVALITNÍ SUROVINY

Kvalita vstupní suroviny je naprostým meritem naší společnosti. Kávu pro Vás připravujeme z těch nejlepších
zrn z celého světa.

TECHNOLOGIE

Naše káva při pražení prochází jen těmi nejlepšími přístroji. Spolupracujeme se špičkovým izraelským výrobcem pražiček Coffee-Tech Engeneering.

PÉČE PRAŽIČE

S naším pražičem kávy Ivanem Laudou máte jistotu, že se kávě dostane té nejlepší péče ještě předtím, než doputuje do vašeho šálku.

— PRAŽIČ —

Ivan lauda

O to, aby se Vám dostalo vždy čerstvě upražené kávy té nejlepší kvality se stará náš pražič Ivan Lauda. Káva a práce s ní je pro Ivana vášní a o kávě dovede mluvit hodiny a hodiny. Je nesmírně rád, že se mu jeho největší koníček stal současně i prací.

Pražíme s láskou

— NAŠE PRAŽÍRNA —

Naší pražírnu provozujeme v krásné, zrekonstruované budově zámeckého Pivovaru ve Vlachově Březí. Barokní budova pivovaru, vystavěna s tradičně výraznými štíty, stojí na vlachobřezském návrší již od 18. století. Součástí rekonstrukce byla také revitalizace zámeckého nádvoří.

Otevřený, klenutý prostor nám dal možnost k rozšíření pražírny. Probíhá v něm veškerý proces po převozu kávových zrn z evropských přístavů, včetně pražení, balení a krátkodobého uskladnění kávy před exportem k Vám nebo do naší mateřské kavárny.

Výběrová káva pro Vaši společnost i domů

- JAK BALÍME KÁVU -

Naše káva má signaturu v podobě výrazných stříbrných sáčků. Z čerstvě upražené kávy se uvolňuje oxid uhličitý a proto se káva balí do speciálních třívrstvých sáčků s jednocestným ventilem, který zabraňuje přístupu vzduchu a naopak umožňuje tzv. odfouknutí oxidu uhličitého ven. Sáčky jsou opatřeny naším logem, z druhé strany jsou všechny údaje o obsahu sáčku - původ a charakteristika kávy, datum pražení, hmotnost a výrobce.

Trvanlivost naší kávy je uváděna 4 měsíce, ale pokud chceme aby naše káva měla pořád krásné aroma, vytříbenou chuť a výbornou pěnivost, doporučujeme kávu zpracovat do 2 měsíců od upražení.